Nowy Rok, Nowa Ja. To hasło mnoży się na różnych grupach internetowych a podniosły nastrój nadciągającej zmiany jest upajający. Dlatego kilka rad ode mnie dla Ciebie, jak się tym wszystkim nie zachłysnąć, dotyczą one głównie sfer związanych z dietetyką (choć nie tylko 🙂 ).

1. Nadmierna presja

Nie narzucaj na siebie zbyt dużej presji. Nie jest możliwe pozbycie się wielu nadprogramowych kilogramów gromadzonych od lat w kilka tygodni. Daj sobie czas na zmianę. Noworoczne uniesienie trwa około miesiąca, Ty zaczynając w tym momencie nie kończ w lutym, ale w czasie kiedy poczujesz że osiągnąłeś to, co sobie zaplanowałeś (nawet jeśli ma to zająć pół roku, rok- jak zaczniesz teraz, za rok podziękujesz sobie że nie jesteś w tej samej sytuacji).

2. Skrajności

Nie wpadaj w skrajności w skrajność. Do tej pory miałeś sporo złych nawyków żywieniowych i bardzo mało aktywności fizycznej, ale od dzisiaj 100 % healthy, fit, eco, bio i siłownia 3 razy w tygodniu. Ten sposób bardzo bardzo często kończy się fiaskiem, dlatego że potrzebujemy czasu aby coś zmienić i się do tego przyzwyczaić. Zacznij od 1-2 rzeczy a gdy uda Ci się zmienić zły nawyk w dobry, zabierz się za następny. Dobrym startem jest planowanie swoich posiłków oraz wypijanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia.

3. Gdzie popełniam błąd..?

Jeśli co roku postanawiasz sobie: w tym roku schudnę x kilogramów, będę lepiej się odżywiać, chodzić na siłownię kilka razy w tygodniu a ciągle kończy się to tylko na postanowieniu, warto zastanowić się nad tym, gdzie robimy błąd. Może Twoje postanowienia są zbyt trudne do zrealizowania w tym czasie lub potrzebujesz porady specjalisty?

4. Nie odkładaj na później!

Jeśli w okresie noworocznym nie udało Ci się spełnić swojego postanowienia, pomyśl co mogło być tego przyczyną (jak powyżej), w jaki inny sposób może Ci się to udać i próbuj znowu, nie czekaj do następnego roku! 🙂

5. Myśl POZYTYWNIE.

Chcesz zmienić swoje nawyki na lepsze? SUPER! Chcesz pozbyć się nadprogramowych kilogramów ŚWIETNIE!! Chcesz poczuć się lepiej? REWELACJA!!! Pamiętaj, zmiana żywienia ( i nie tylko) zaczyna się w głowie 🙂

Leave a Reply